Restauracja Folkowy Dwór

Zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć wyjątkowe miejsce, które połączy tradycje Kaszub i Węgier. Właśnie tak powstał Folkowy Dwór, czyli pierwsza na świecie Restauracja serwująca kuchnię kaszubsko-węgierską. Nasze menu tworzymy z sercem, w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie kulinarne. Smaki naszych potraw na długo pozostaną w Waszej pamięci, a unikatowy klimat tego miejsca nie pozwoli o sobie zapomnieć i sprawi, że z przyjemnością będziecie tu wracać.

Restauracja Folkowy Dwór czeka na Was!
Restauracja Folkowy Dwór

Nasze autorskie menu

W Folkowym Dworze nie znajdziecie stałego ani wielostronicowego menu. W ślad za światowymi trendami, każdego dnia specjalnie dla Was tworzymy wyjątkową kartę. Gotujemy z pasją, od podstaw, tylko ze świeżych i naturalnych produktów, doprawiając dania oryginalnymi, aromatycznymi przyprawami. Czerpiemy inspiracje z bogactwa smaków kuchni kaszubskiej i węgierskiej. Nasze potrawy zmieniają się wraz z porami roku, sezonami i dostępnością składników. Proponujemy Wam wyjątkową koncepcję restauracji serwującej autorskie potrawy. To dla Was każdego dnia tworzymy kulinarne dzieła sztuki. Dodatkowo, na specjalne życzenie Naszych Gości, możemy przygotować dania bezglutenowe, wegetariańskie czy wegańskie. Możecie przy okazji skonsultować Wasz sposób odżywiania z profesjonalnym dietetykiem.

Pozwólcie zabrać się w kulinarną podróż po niepowtarzalnych smakach!
Serdecznie zapraszamy!

Bogactwo folkloru

W Folkowym Dworze znajdziecie wiele motywów związanych z folklorem Kaszub i Węgier. Możecie obejrzeć u nas kaszubskie instrumenty muzyczne (np. diabelskie skrzypce czy burczybas) oraz rzeźby przedstawiające rdzennych mieszkańców Kaszub, wykonane przez lokalnych artystów. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnych rogów, które do dziś służą Kaszubom do zażywania tabaki. Całość dopełniają charakterystyczne ornamenty kwiatowe. Dzięki Naszym przyjaciołom Węgrom w Folkowym Dworze nie zabrakło motywów węgierskich: tradycyjnych haftów, suszonych papryk, tykw oraz narzędzi do ściągania wina z beczek tj. Bor Lopó. A skoro o winie mowa, może macie ochotę na oryginalne węgierskie trunki? Nasze zbiory tylko czekają na degustację!

Godziny

OTWARCIA

 icon

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Dla grup od 15 osób, po uprzedniej rezerwacji telefonicznej:

14:00-19:00

SOBOTA – NIEDZIELA

13:00-19:00

+48 58 680 06 55
Rezerwacje

Online

 icon


    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress